Από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό

Την Παρασκευή 24 Απριλίου 2015, επισκέφτηκε την Α' τάξη του Δημοτικού Σχολείου Μύτικα, το Νηπιαγωγείο Μύτικα στα πλαίσια του προγράμματος της μετάβασης των νηπίων στην Α' τάξη.
Τα νήπια παρέμειναν στην αίθουσα της Α΄ τάξης και παρακολούθησαν το μάθημα της Γλώσσας και των Μαθηματικών. Ζωγράφισαν μαζί με τους μαθητές της Α' τάξης, ξεναγήθηκαν στους χώρους του Δημοτικού, έπαιξαν διάφορα παιχνίδια στην αυλή του σχολείου.

Τέλος η Διευθύντρια του Δημοτικού σχολείου απασχόλησε για μια ώρα τόσο τους μαθητές του νηπιαγωγείου όσο και τους μαθητές της Α' τάξης γυμνάζοντάς τους μέσα από διάφορα παιχνίδια.

Τα νήπια αποχώρησαν χαρούμενα και με την υπόσχεση-επιθυμία να επισκεφτούν την Α' τάξη κάποια άλλη φορά κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.