1η Συνάντηση Εθελοντικής Ομάδας Γονέων

Την Πέμπτη 03-04-15 έγινε η πρώτη συνάντηση εργασίας της εθελοντικής ομάδας γονέων με θέμα την εβδομάδα φιλοξενίας της Ευρωπαϊκής ομάδας εκπαιδευτικών και μαθητών Erasmus+ τον προσεχή Νοέμβριο.

Συμμετείχαν εφτά γονείς και δύο εκπαιδευτικοί. Έγινε γνωριμία μεταξύ των μελών της ομάδας και συζήτηση γύρω από το βασικό θέμα που είναι ο προγραμματισμός της φιλοξενίας (περιεχόμενο, πρόγραμμα, ξεναγήσεις εργαστήρια, εκδρομές, φορείς κ.ά. ). Υπήρξε χαρούμενη ατμόσφαιρα, πολύ καλή διάθεση για συνεργασία, ενώ εκφράστηκαν ενδιαφέρουσες ιδέες και αναλήφθηκαν κάποιες πρώτες αρμοδιότητες. Η επόμενη συνάντησή μας ορίζεται για την Τετάρτη 6 Μαΐου στις 13:15μμ στο σχολείο. Θα χαρούμε πολύ να έχουμε και νέα μέλη στην συλλογική μας αυτή δράση. Η δύναμή μας βρίσκεται στην ενότητα και τη συνεργασία!

Τα μέλη της εθελοντική ομάδας γονέων είναι μέχρι τώρα τα ακόλουθα:

1. Λιαλιάρη Πελαγία
  2. Μαρδαβάνη Στρατούλα
  3. Παυλόπουλος Παναγιώτης
  4. Παυλοπούλου Μαρία
  5. Ιωσηφίδης Μιχάλης
  6. Καποκάκη Κυριακή
  7. Μιχαήλ Κώστας
  8. Μαστρογιάννη Ρούλα
  9. Καρλατήρα Ελένη
  10. Τσαλιαγκου Ευαγγελία
  11. Μέγγουλη Σταματία
  12. Καρλατήρας Στράτος

Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη!