Kids' Athletics

Την Τρίτη 7 Ιουνίου 2016, οι μαθητές της Γ' τάξης επισκέφτηκαν το Δημοτικό Στάδιο της Χαλκίδας με σκοπό να συμμετέχουν μαζί με μαθητές από άλλα σχολεία στο πρόγραμμα Kids' Athletics.

Eκεί οι μικροί μαθητές μας, υπό την καθοδήγηση έμπειρων προπονητών - εκπαιδευτών ήρθαν σε επαφή με τον κλασικό αθλητισμό. Xωρίστηκαν σε ομάδες και εξασκήθηκαν στα αγωνίσματα δρόμου, στις ρίψεις και τα άλματα μέσα από ένα συνδυασμό ποικίλων αθλητικών δραστηριοτήτων ομαδικού χαρακτήρα σε μορφή παιχνιδιού.

Τα παιδιά διασκέδασαν με την ψυχή τους και γνώρισαν καλύτερα τα αθλήματα του στίβου.

Στο τέλος του προγράμματος επιβραβεύτηκε τόσο η προσπάθεια όσο και η συμμετοχή όλων των παιδιών και τους προσφέρθηκαν αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια.