Το χρωματιστό δάσος

Την Τετάρτη τα παιδιά του σχολείου μας δημιούργησαν αφίσες με θέμα:

• Πού πάνε τα ''σκουπίδια'' στο σχολείο μας..., για τους μαθητές της Α', Β' και Γ' τάξης και
  • Διαχείριση απορριμμάτων στο Δημοτικό σχολείο του Μύτικα, για τους μαθητές της Δ', Ε' και Στ' τάξης

Την επόμενη μέρα όλοι οι μαθητές έπρεπε να ψηφίσουν την καλύτερη αφίσα. Μπορούσαν να επιλέξουν μόνο μία και όχι τη δική τους!

Έτσι καταλήξαμε στα ακόλουθα αποτελέσματα:

Αποτελέσματα διαγωνισμού αφίσας

Την 1η θέση κατέλαβε με 19 ψήφους, η αφίσα ''Το χρωματιστό δάσος'', που δημιουργήθηκε από δύο μαθήτριες της Δ' τάξης.

Τη 2η θέση κατέλαβε με 16 ψήφους, η αφίσα ''Η ανακύκλωση του Minecraft'', που δημιουργήθηκε από μαθητές της Ε' και Σ' τάξης.

Στην 3η θέση είχαμε ισοψηφία (6 ψήφοι) ανάμεσα στην αφίσα ''Επαναχρησιμοποιώ τα σκουπίδια'' των μαθητών της Β' τάξης και στην αφίσα ''Το σπίτι της ανακύκλωσης'' των μαθητών-τριών της Δ' τάξης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους!