Ενημέρωση γονέων

Την Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου έγινε στο σχολείο ενημέρωση γονέων για θέματα που άπτονται της λειτουργίας του. Έμφαση δόθηκε στην αξία της επικοινωνίας και της συνεργασίας μεταξύ γονέων και εκπαιδευτικών για την πρόοδο των μαθητών. Αναφέρθηκαν, επίσης, τρόποι με τους οποίους οι γονείς μπορούν να υποστηρίζουν τα εκπαιδευτικά προγράμματα του σχολειου και να συμμετέχουν εθελοντικά στις δράσεις και στις πρωτοβουλίες που πραγματοποιούνται. Τέλος, έγινε λόγος για την εβδομάδα φιλοξενίας στα πλαίσια του Εrasmus plus τον Απρίλιο του 2016.
Ακολούθησε γνωριμία των γονέων με τη δασκάλα των παιδιών τους. Η συνάντηση αυτή έγινε ομαδικά ώστε οι γονείς να μπορέσουν να γνωριστούν μεταξύ τους.
Όσοι γονείς δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν σε αυτές τις σημαντικές συναντήσεις καλό είναι να ενημερωθούν για το περιεχόμενο τους με όποιο τρόπο μπορούν.