Ανακοίνωση, 28/9/2015

Σεμινάριο πρώτων βοηθειών για τους μεγαλύτερους μαθητές
Την Τρίτη 29/09/15 το πρωί (8:15-9:40) στο χώρο του σχολείου, θα πραγματοποιηθεί σεμινάριο για τις πρώτες βοήθειες. Το σεμινάριο απευθύνεται στους μεγαλύτερους μαθητές (Δ΄-ΣΤ΄), γίνεται από τον Ερυθρό Σταυρό Χαλκίδας και μπορούν να το παρακολουθήσουν και όσοι γονείς επιθυμούν.

Δράσεις κηπουρικής
Την Παρασκευή 02/09/15 (10-11:30πμ) διοργανώνουμε δράσεις που περιλαμβάνουν φύτεμα σπόρων και λαχανικών με χρήση του κομπόστ που φτιάξαμε στη διάρκεια της περσινής χρονιάς! Συμμετέχουν κυρίως οι μικρότερες τάξεις (Α΄και Β΄). Όποιος γονέας θέλει μπορεί να μας βοηθήσει προσφέροντας λίγο χώμα ή μια ωραία γλάστρα (εκτός πλαστικής).

Πανελλήνια μέρα σχολικού αθλητισμού
Τη Δευτέρα 5/10/15 πανελλήνια μέρα σχολικού αθλητισμού αφιερωμένη στα ιδεώδη του Ολυμπισμού δε θα γίνουν μαθήματα. Τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες, με αθλητικά ρούχα και παπούτσια, καπελάκι δεύτερο μπλουζάκι και θα συμμετέχουν σε ομαδικά παιχνίδια και σπορ. Όποιος γονέας θέλει μπορεί να μας στείλει κάποιο υγιεινό έδεσμα για το μπουφέ μας κατά προτίμηση φρουτοσαλάτα, ξηρούς καρπούς και φυσικούς χυμούς.
Στον παρακάτω πίνακα μπορείτε να δείτε τις μέρες και ώρες που σας περιμένουν οι δάσκαλοι των παιδιών σας στο σχολείο να συζητήσετε θέματα που αφορούν στις σχολική τους απόδοση.