Ανακοίνωση, 2/11/2015

Θεατρική παράσταση

Την Δευτέρα 23 Νοεμβρίου το πρωί, οι μαθητές των τάξεων Α',Β', και Δ' θα επισκεφθούν το θέατρο Παπαδημητρίου στη Χαλκίδα για να παρακολουθήσουν την παράσταση «Ο άρχοντας των χωματερών - η εξολόθρευση» , ένα έργο για την ανακύκλωση από το θέατρο της Χαλκίδας. Ώρα αναχώρησης: 8:30πμ και επιστροφής 11πμ. Οικονομική συμμετοχή: 6 Eυρώ. Παρακαλείστε να συμπληρώσετε την παρακάτω δήλωση συμμετοχής και να τη στείλετε στο σχολείο το αργότερο μέχρι την Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2015.

Υ Π Ε Υ Θ Υ Ν Η      Δ Η Λ Ω Σ Η

Η/Ο υπογραφόμ___________________________________________ κηδεμόνας τ___  __________________________________________________ μαθητ_______ της ______ τάξης δηλώνω υπεύθυνα πως επιτρέπω σ' αυτ____ να πάρει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη του σχολείου , που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

___ΔΗΛ___

...................................

Υγιεινά πρωινά στο σχολείο / Προσφορά φρούτων

Υπενθυμίζουμε ότι στη διάρκεια της χρονιάς μπορείτε να στέλνετε στο σχολείο φρούτα εποχής όταν σας περισσεύουν. Τα φρούτα στο σχολείο αποκτούν «άλλη γεύση» και οι μαθητές μας μαθαίνουν ...να τα τρώνε!

Προσφορά σε χαρτί Α4

Το ίδιο ισχύει και για το χαρτί που χρησιμοποιούμε για φωτοτυπίες. Όποτε μπορείτε και εάν έχετε τη δυνατότητα, στη διάρκεια της χρονιάς στείλτε μας ένα πακέτο!

Erasmus plus / κινητικότητα μαθητών στην Πορτογαλία

Tρεις μαθητές του σχολείου μας θα έχουν τη δυνατότητα να ταξιδέψουν στην Πορτογαλία από τις 17 έως τις 23 Απριλίου 2016 με συνοδεία εκπαιδευτικών του σχολείο, στα πλαίσια της σχολικής σύμπραξης Erasmus plus. Όποιοι γονείς επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους σε αυτό το ταξίδι, παρακαλούνται να ενημερώσουν το σχολείο μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας.

Αναβολή επίσκεψης

Η εκπαιδευτική επίσκεψη στο αρχαιολογικό μουσείο αναβάλλεται για το νέο έτος.