Ανακοίνωση, 11/11/2015

Λειτουργία ολοήμερου

Λόγω έλλειψης δασκάλου το Oλοήμερο από την προσεχή εβδομάδα Δευτέρα 16 Νοεμβρίου θα λειτουργεί τρεις φορές την εβδομάδα : Δευτέρα, Πέμπτη και Παρασκευή) κανονικά (12:25μμ-4:00μμ) και 2 φορές : Τρίτη και Τετάρτη μέχρι τις 2μμ. *Τη Δευτέρα αναχώρηση 3:45μμ

Κινητικότητα στην Πορτογαλία

Λόγω έλλειψης συμμετοχών από τους μαθητές του σχολείου μας, παρατείνεται η προθεσμία για τις δηλώσεις συμμετοχή για το ταξίδι στην Πορτογαλία μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Σχόλασμα Παρασκευής

Κάθε Παρασκευή το μεσημεριανό δρομολόγιο του σχολικού είναι στις 12:25μμ και όχι στις 13:15μμ , όπως τις υπόλοιπες μέρες της εβδομάδας. Αυτό συμβαίνει, επειδή κανένα τμήμα τη μέρα αυτή δεν έχει εξάωρο.

Είδη πρώτης ανάγκης και ρούχα για τους πρόσφυγες

Το σχολείο μας στηρίζει την πρωτοβουλία του συλλόγου των δασκάλων σχετικά με τη συγκέντρωση ρούχων και ειδών πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες. Μέχρι τα τέλη του Νοέμβρη μπορείτε να φέρνετε τέτοια είδη στο σχολείο. Χρειάζεται όμως να είναι καθαρά, συσκευασμένα και να αναγράφουν το είδος τους και τα χαρακτηριστικά του ατόμου που απευθύνονται (πχ κοριτσάκι 3-5 χρόνων).

Φυσική αγωγή στο στάδιο της Χαλκίδας

Οι τάξεις Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ δημοτικού την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου ,θα επισκεφθούν το στάδιο της Χαλκίδας, όπου θα συμμετέχουν σε φυσικές δραστηριότητες και ομαδικούς αγώνες στα πλαίσια της φυσικής αγωγής. Για το σκοπό αυτό τα παιδιά να είναι ντυμένα με αθλητικά ρούχα και παπούτσια, και να έχουν μαζί τους φρούτα, δεκατιανό κι ένα παγούρι νερό. Ώρα αναχώρησης : 9:00 π.μ / Ώρα επιστροφής : 12:00 μμ   /   Έξοδα μεταφοράς :   2 ευρώ

Οι δηλώσεις συμμετοχής, να επιστραφούν στο σχολείο συμπληρωμένες, μέχρι την Παρασκευή 13 Nοεμβρίου.

Σε περίπτωση βροχής η επίσκεψη μεταφέρεται για την Πέμπτη 26 Νοεμβρίου χωρίς άλλη ειδοποίηση.

???????????????????????????????????????????????.

Υ Π Ε Υ Θ Υ Ν Η         Δ Η Λ Ω Σ Η

Η/Ο υπογραφόμ___________________________________________ κηδεμόνας τ____ ______________ _____________________________________ μαθητ_______ της ______ τάξης δηλώνω υπεύθυνα πως επιτρέπω σ? αυτ____ να πάρει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη του σχολείου , που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου στο Δημοτικό στάδιο της Χαλκίδας.

____________________2015

__ΔΗΛ__