Ανακοίνωση, 27/11/2015

Ωράριο μαθημάτων και δρομολόγια σχολικού

Σας ενημερώνουμε ότι από Δευτέρα 30 Νοεμβρίου τα παιδιά των τάξεων Γ? Δ? Ε? και ΣΤ? θα σχολάνε καθημερινά στο εξάωρο ( 13:15μμ ) καθώς προστίθεται στο πρόγραμμα των μαθημάτων τους η ξένη γλώσσα. Συνεπώς το μεσημεριανό δρομολόγιο θα είναι καθημερινά ?και την Παρασκευή- στις 13:15μμ.

Τα παιδιά των Α? και Β? τάξεων ,που σχολάνε στο 5ωρο και πρέπει να περιμένουν το σχολικό, αναγκαστικά θα γραφτούν στο ολοήμερο με πρόωρη αποχώρηση στις 13:15μμ, ώστε να μπορούν έτσι να παραμένουν στο χώρο του σχολείου με την επίβλεψη του δασκάλου του ολοημέρου. Για το σκοπό αυτό οι γονείς που ανήκουν σε αυτή την κατηγορία, παρακαλούνται να συμπληρώσουν μέχρι την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου και να στείλουν υπογεγραμμένη στο σχολείο την αντίστοιχη δήλωση εγγραφής στο ολοήμερο με πρόωρη αποχώρηση στις 13:15.

3η συνάντηση εθελοντικής ομάδας γονέων για το Erasmusplus

Την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου στις 13:15 θα γίνει στο σχολείο συνάντηση εργασίας ανάμεσα σε όλους τους γονείς που συμμετέχουν στην εθελοντική ομάδας γονέων για το Erasmusplus. Η συνάντηση αυτή είναι σημαντική. Θα συζητηθούν κυρίως θέματα που αφορούν στην εβδομάδα φιλοξενίας (15-20 Mαρτίου 2016), όπως η φιλοξενία των παιδιών, αρμοδιότητες, προετοιμασία κα. Γονείς που δεν έχουν γραφτεί και θέλουν να βοηθήσουν ή να φιλοξενήσουν παιδιά είναι ευπρόσδεκτοι. Γονείς που δεν μπορούν να παρευρεθούν αυτή τη μέρα και ώρα παρακαλούνται να ενημερώσουν τη διεύθυνση του σχολείου.

Φροντίδα του σχολικού κήπου

Όποιος γονέας θέλει, μπορεί να μας στείλει χώμα για τις κηπουρικές εργασίες που θα κάνουμε την επόμενη εβδομάδα με τη βοήθεια γεωπόνου - μητέρας παιδιού από το σχολείο μας. Δεκτές και γλάστρες, ζαρντινιέρες ή πιθάρια, όχι όμως πλαστικά.