Ανακοίνωση, 15/12/2015

11-11:30

Συμπλήρωση ερωτηματολογίων Erasmus +

Ενημέρωση γονέων για τα παιδιά της Α΄και Β? τάξης

Παραλαβήέργωνζωγραφικής (reaching out through skype)

11:45πμ-12:15μμ

Ενημέρωση γονέων

Για θέματα του σχολείου καθώς και την Εβδομάδα Φιλοξενίας Erasmus (14-20 Μαρτίου 2016)

12:35μμ-13:15μμ

Παράδοση βαθμών (Γ? έως ΣΤ? τάξεων)

12:25μμ-14:00μμ

ΟΛΟΗΜΕΡΟ

• Όποιοι γονείς θέλουν, μπορεί να προσφέρουν ένα ποσό για την ευπρεπίστρια του σχολείου μας ενόψει Χριστουγέννων.
  • θα υπάρχει, επίσης, έκθεση φωτογραφιών από τη σχολική ζωή των παιδιών τη φετινή χρονιά. Οι φωτογραφίες διατίθενται προς πώληση (50 λεπτά η μία).
  • Δημιουργήσαμε δύο ημερολόγια τοίχου, ένα σχολικό κι ένα με θέμα το Erasmus. Θα υπάρχουν στο σχολείο -καθώς και στο Χριστουγεννιάτικο παζάρι του συλλόγου γονέων   (18,19 και 20 Δεκεμβρίου) -σε περιορισμένο αριθμό αντιτύπων. Μπορείτε να τα αγοράσετε ή να τα παραγγείλετε και να τα πάρετε αργότερα.
  • Παρακαλούνται όλοι οι γονείς να συμπληρώσουν τα ερωτηματολόγια για το Erasmusplus την ίδια μέρα και να τα παραδώσουν στη δασκάλα της τάξης, όταν θα παραλάβουν τη βαθμολογία των παιδιών τους.

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

Την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου στις 6 το απόγευμα, ο πολιτιστικός σύλλογος Μύτικα συμμετέχει στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή, που διοργανώνεται από τη ΔΟΑΠΕΧ και την κοινότητα του Ληλαντίου, στην πλατεία έναντι του 3ου Δημ σχολείου στο Βασιλικό. Οι γονείς, καλό είναι, να συμμετέχουν και αν μπορούν να προσφέρουν χειροποίητα εδέσματα   αλμυρά ή γλυκά για το μπουφέ που θα στηθεί στο πνεύμα των γιορτών.