Ανακοίνωση, 11/05/2016

Αλλαγή στο μεσημεριανό δρομολόγιο του σχολικού

Τα παιδιά των τάξεων Γ΄, Δ?, Ε?, και ΣΤ? θα σχολάνε καθημερινά ? από την Παρασκευή 13 Μαΐου 2016 - στις 13:15μμ λόγω της επανέναρξης του μαθήματος των Αγγλικών. Τα μικρά παιδιά θα σχολάνε κανονικά στις 12:25μμ. Καθώς όμως το σχολικό θα έρχεται μία φορά το μεσημέρι στις 13:15μμ για να παίρνει όλα τα παιδιά μαζί, τα μικρά παιδιά εάν οι γονείς τους αδυνατούν να τα παίρνουν στο σχόλασμα θα περιμένουν για μια ώρα στο ολοήμερο ,καθώς δεν υπάρχει άλλη λύση. Ενημερώστε μας για τον τρόπο που θα φεύγουν τα παιδιά των Α? και Β? τάξεων καθημερινά από το σχολείο το μεσημέρι, για να προγραμματίσουμε τις ενέργειές μας.

Επίσκεψη οδοντιάτρου στο σχολείο

Την Τετάρτη 18 Μαΐου από τις 10 πμ μέχρι τις 12 :25μμ το πρωί, θα επισκεφθεί το σχολείο μας οδοντίατρος. Θα γίνει ενημέρωση μαθητών και γονέων για την σχέση της σωστής διατροφής με την στοματική υγιεινή και την φροντίδα για γερά δόντια. Στη συνέχεια θα γίνει στοματολογικός έλεγχος όλων των μαθητών,ιων στα πλαίσια της πρόληψης. Εάν κάποιος γονέας δεν επιθυμεί την εξέταση του παιδιού του παρακαλείται να μας ενημερώσει. Στην ενημέρωση αυτή είναι πολύ σημαντικό να παρευρίσκονται και όσοι γονείς των παιδιών μπορούν.

Προσφορές/υπενθυμίσεις

Καλοκαιρινά φρούτα και πορτοκάλια / φωτοτυπικό χαρτί/ έλεγχος στα κεφαλάκια των μαθητών,ιών για ψείρες

Εκπαιδευτική επίσκεψη στα «μπισκότα Παπαδοπούλου»

Την Δευτέρα 13 Ιουνίου 2016 οι μαθητές,ιες των τμημάτων   Γ΄, Δ? Ε΄ και ΣΤ? θα επισκεφθούν το εργοστάσιο Παπαδοπούλου στην Αθήνα. Αναχώρηση στις 8.15πμ από το σχολείο και επιστροφή μέχρι τις 13.30μμ Το ποσό για το πούλμαν είναι 5?. Hδήλωσησυμμετοχής να δοθεί στη δασκάλα του τμήματος το αργότερο μέχρι την Τρίτη 31   Μαίου

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Η/Ο ????????????????..επιτρέπω στην κόρη/γιο μαθήτρια,η της τάξης ????.να λάβει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη την Δευτέρα 13 Ιουνίου 2016 στα μπισκότα Παπαδοπούλου στην Αθήνα το πρωί.

Ο γονέας

.....................................