Ανακοίνωση, 16/05/2016

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο κολυμβητήριο

Την Tετάρτη 25 (A?, B?, E? τάξεις) και την Πέμπτη 26 Μαίου 2016 (Γ?, Δ?, ΣΤ?,  τάξεις ) οι μαθητές,τριες του σχολείου μας θα επισκεφθούν το κολυμβητήριο Χαλκίδας, όπου τα παιδιά θα κάνουν μάθημα κολύμβησης. Στο χώρο θα υπάρχουν προπονητές κολύμβησης, ναυαγοσώστης και γιατρός. Τα παιδιά να έχουν μαζί τους σάκο με πετσέτα, καπελάκι, σαγιονάρες και σκουφάκι κολύμβησης. Επίσης, να έχουν μαζί τους παγούρι με νερό, φρούτα και υγιεινό δεκατιανό. Όποιος διαθέτει, μπορεί να έχει επίσης μαζί του γυαλάκια κολύμβησης. Η Ε? τάξη μετά το κολυμβητήριο θα επισκεφθεί το Κόκκινο σπίτι, όπου θα παρακολουθήσει διάλεξη από τον αστροφυσικό κο Αντωνίου για το φαινόμενο της παλίρροιας στον Εύριπο.

Καταληκτική ημερομηνία: Παρασκευή 20 Μαΐου. Αναχώρηση: 8:15πμ και επιστροφή: 11:00μμ. Η Ε΄θα επιστρέψει περίπου στις 12:30μμ. Τα παιδιά θα μεταφερθούν με πούλμαν και το εισιτήριο στοιχίζει 2 ?.

Δήλωση συμμετοχής:

Η/Ο υπογράφ---   -----------------------------------------------γονέας / κηδεμόνας τ??.   ------------------------------ μαθητ---- της ---- τάξης επιτρέπω το παιδί μου να λάβει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη στο κολυμβητήριο Χαλκίδας  / στο κόκκινο σπίτι την Τετάρτη 25 (Α? , Β? και Ε? τάξεις) και Πέμπτη 26 Μαΐου 2016 (Γ?, Δ? και ΣΤ? τάξεις).

Ημερομηνία:

Υπογραφή: