Ανακοίνωση για τη λήξη της σχολικής χρονιάς

Οι συνωμότες της τσουγκράνας

Την Τετάρτη 8 Ιουνίου το πρωί θα επισκεφθεί το σχολείο μας η κα Σβορώνου Ελένη από το WWF Ελλάς. Πρόκειται να παρουσιάσει στα παιδιά το νέο της βιβλίο για το αστικό πράσινο και την ευθύνη μας απέναντι σε αυτό. Τα παιδιά θα συμμετέχουν σε βιωματική δράση στο προαύλιο του σχολείου. Εάν κάποιο παιδί θέλει να αγοράσει το βιβλίο θα υπάρχουν μερικά αντίτυπα εκείνη τη μέρα στο σχολείο (6 Ευρώ). Υπενθυμίζεται ότι τα έσοδα από τις πωλήσεις του βιβλίου πηγαίνουν αποκλειστικά στο WWF. Όποιος γονέας θέλει να συμμετέχει στη δράση είναι ευπρόσδεκτος (από τις 10:00πμ και μετά).

Σχολική γιορτή για τη λήξη του έτους

Η σχολική γιορτή για τη λήξη του έτους, αφιερωμένη στην αποφοίτηση της ΣΤ΄τάξης, θα γίνει την Τρίτη 14 Iουνίου 2016 το πρωί 8:30πμ με 10:30πμ. Θα γίνει επίσης -η καθιερωμένη πλέον- παρουσίαση των δράσεων όλης της σχολικής χρονιάς. Θα διατίθενται φωτογραφίες των παιδιών όπως κάθε χρόνο. Θα υπάρχει μπουφές με υγιεινά χειροποίητα εδέσματα αλμυρά ή γλυκά και φυσικούς χυμούς. Καλούνται όσοι γονείς έχουν την ευγένεια να συνεισφέρουν, για να υπάρχει αυτός ο μπουφές.

Απονομή τίτλων προόδου και σπουδών

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2016 στις 8:30πμ θα δοθούν στους μαθητές του σχολείου μας οι τίτλοι προόδου και σπουδών.

Εγγραφές

Οι εγγραφές για το επόμενο σχολικό έτος 2016-2017 των μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α' δημοτικού θα πραγματοποιηθούν από 1η μέχρι 21 Ιουνίου 2016. Στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου είναι αναρτημένη κατάσταση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή των μαθητών.

Ολοήμερο δημοτικό σχολείο για την επόμενη σχολική χρονιά

Οι αιτήσεις για φοίτηση στο ολοήμερο για την επόμενη σχολική χρονιά (2016-2017) θα γίνουν πριν τη λήξη του σχολικού έτους. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να εργάζονται και οι δύο γονείς (βεβαίωση εργοδότη) ή να είναι άνεργοι (κάρτα ανεργίας). Οι ενδιαφερόμενοι χρειάζεται να συμπληρώσουν την αντίστοιχη αίτηση στο σχολείο.