Ανακοίνωση, 11/11/2016

Επέτειος του Πολυτεχνείου

Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2016 θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Η γιορτή θα αρχίσει στις 8:20 πμ και θα ολοκληρωθεί μέχρι τις 9:30. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Πρόγραμμα Σίτισης και Προώθησης Υγιεινής Διατροφής

Το σχολείο μας επιλέχθηκε να συμμετάσχει στο Πρόγραμμα Σίτισης και Προώθησης Υγιεινής Διατροφής που πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και τη συγχρηματοδότηση της περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος. Από τις 15 Νοεμβρίου 2016 και για όλο το σχολικό έτος   όλα τα παιδιά θα σιτίζονται στο σχολείο την ώρα του δεκατιανού γεύματος.

Θα ακολουθήσει αναλυτικότερη ενημέρωση για το θέμα.

Ομιλία για τα αδέσποτα και τα κατοικίδια

Την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ομιλία για το θέμα των αδέσποτων και κατοικίδιων ζώων συντροφιάς στα πλαίσια περιβαλλοντικού πρόγράμματος που εκπονείται από μαθητές του σχολείου μας φέτος με αυτό το θέμα. Προσκεκλημένοι μας ένας κτηνίατρος και ένας εκπαιδευτής σκύλων. Η εκδήλωση θα γίνει στις 10 με 11:30 πμ και είναι ανοικτή και για τους γονείς.

Ανάγκη για νέο φωτοτυπικό

Εάν κάποιος γονέας γνωρίζει κάποια υπηρεσία ή άτομο που μπορεί να μας δωρίσει ένα φωτοτυπικό νέο ή μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση παρακαλείται να ενημερώσει τη διεύθυνση του σχολείου.

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Την Τετάρτη 23 Noεμβρίου   2016 το πρωί, οι μαθητές των τάξεων Δ?, Ε? και ΣΤ? του σχολείου θα επισκεφθούν τoΛαογραφικό Μουσείο και τη Δημοτική Βιβλιοθήκη των Ψαχνών όπου θα ξεναγηθούν και θα συμμετέχουν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Η συμμετοχή των παιδιών για τη μεταφορά τους είναι 2 Ευρώ.Ώρα αναχώρησης 8:20πμ και επιστροφής 11:45πμ Καταληκτική ημερομηνία για δήλωση συμμετοχής: Παρασκευή 18/11/16.

Δήλωση συμμετοχής

Η/Ο υπογράφ---   -----------------------------------------------γονέας / κηδεμόνας τ??.   ------------------------------ μαθητ---- της ---- τάξης επιτρέπω το παιδί μου ???????????????????να λάβει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη στoΛαογραφικό Μουσείο και τη Δημοτική Βιβλιοθήκη των Ψαχνών την Τετάρτη 23 Noεμβρίου   2016

Ημερομηνία:

Υπογραφή