Ανακοίνωση, 15/11/2016

Πρόγραμμα σίτισης και διατροφής

Επιθυμώ το παιδί μου να συμμετέχει στο πρόγραμμα διατροφής που πραγματοποιείται από την εταιρία ΠΡΟΛΗΨΙΣ και θα ξεκινήσει στο σχολείο την επόμενη εβδομάδα.    ΝΑΙ    ΟΧΙ

Παρακαλώ δηλώστε εάν το παιδί σας έχει κάποια αλλεργία στις παρακάτω τροφές ή σε οτιδήποτε άλλο.

Γάλα       γιαούρτι    φρούτα    κοτόπουλο          σπανάκι

Εάν το παιδί σας έχει κάποια αλλεργία, περιγράψτε τα συστατικά των τροφών στα οποία την έχει?????????????????????????????????????

Ονοματεπώνυμο γονέα?????????????????.

Ονοματεπώνυμο παιδιού????????????.........

Σχ.Τάξη:?????                                                                                         Ημερομηνία:

Υπογραφή

Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου

Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου θα πραγματοποιηθεί φέτος την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου το πρωί στο γηροκομείο της Χαλκίδας.

Εκπαιδευτικοί στόχοι αυτής της εκδήλωσης είναι, μεταξύ άλλων, η καλλιέργεια της ενσυναίσθησης στα παιδιά για τους ηλικιωμένους, η προσφορά σε κοινωνικά ασθενέστερες ομάδες, το άνοιγμα του σχολείου στην κοινωνία και η σύσφιξη των σχέσεων της σχολικής κοινότητας. Οι γονείς μπορούν να προσφέρουν σε αυτή την εκδήλωση ένα μικρό προσωπικό δωράκι για κάθε ηλικιωμένο. Σε αυτή την περίπτωση καλό είναι να ενημερώσουν τη δασκάλα της τάξης εάν θα προσφέρουν κάτι ή όχι, ώστε να προγραμματιστεί να λάβουν όλοι οι ηλικιωμένοι από ένα συμβολικό μικρό δωράκι για τα Χριστούγεννα . Επίσης, καλό θα είναι να προσφέρουμε σπιτικά γλυκά ενόψει των γιορτών. Θα εκτιμούσαμε και σε αυτή την περίπτωση να ενημερωθούμε από πριν εάν κάποιος γονιός σκοπεύει να τα φτιάξει.

Η γιορτή θα γίνει κυρίως από τα παιδιά της Α? και της Β΄ δημοτικού, αλλά φυσικά όπως και κάθε γιορτή αφορά σε όλο το σχολείο.