Ανακοίνωση, 23/4/2015

Φωτογράφιση

Την Δευτέρα 27 Απριλίου 2015 το πρωί θα πραγματοποιηθεί η προγραμματισμένη ?από το σύλλογο γονέων- φωτογράφιση των μαθητών του σχολείου. Συνιστάται να μη λείψει κανείς και τα παιδιά να είναι ντυμένα καλά (με εξαίρεση τη φόρμα στη φυσική αγωγή).

Υπενθύμιση: φωτοτυπικό χαρτί για τις ανάγκες του σχολείου /λουλούδια-φυτά-γλάστρες

Erasmus+ / κινητικότητα μαθητών στην Ιταλία

Σας ενημερώνουμε, ότι οι προγραμματισμένες ημερομηνίες για την μετάβαση των μαθητών μας στην Ιταλία άλλαξαν. Το ίδιο και η εβδομάδα φιλοξενίας της Ευρωπαϊκής ομάδας μαθητών και εκπαιδευτικών από την Ελλάδα. Συγκεκριμένα οι Έλληνες μαθητές θα πάνε στην Ιταλία τον Οκτώβριο του 2015 και οι Ευρωπαίοι θα έρθουν στην Ελλάδα τον Απρίλιο του 2016. Εάν κάποιος γονιός ενδιαφέρεται να φιλοξενήσει παιδί ή θα ήθελε να ταξιδέψει το παιδί του στην Ιταλία, παρακαλείται να ενημερώσει τη διεύθυνση του σχολείου μέχρι το τέλος αυτού του μήνα.

2η συνάντηση της εθελοντική ομάδα γονέων για τη φιλοξενία

Η 2η προγραμματισμένη συνάντηση της εθελοντικής ομάδας γονέων για τη φιλοξενία (Πέμπτη 7 Μαΐου, 13:15) ισχύει κανονικά.

Επίσκεψη στο γυμνάσιο Λαμψάκου

Την Τετάρτη 6 Μαΐου 2015 (9 -12:35 μμ ) η ΣΤ΄τάξη θα επισκεφθεί το γυμνάσιο Λαμψάκου στα πλαίσια της διευκόλυνσης των παιδιών για την ομαλή μετάβαση από το δημοτικό στο γυμνάσιο. Εάν κάποιος γονιός θέλει, μπορεί να ετοιμάσει κάτι (αλμυρό ή γλυκό) για να τους προσφέρουμε με την ευκαιρία της επίσκεψής μας.

Δήλωση συμμετοχής:

Η/Ο υπογραφ--- -----------------------------------------------γονέας / κηδεμόνας τ....... ------------------------------ μαθητ---- της ---- τάξης επιτρέπω το παιδί μου να λάβει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη στo γυμνάσιο Λαμψάκου την Τετάρτη 6 Μαΐου 2015

Ημερομηνία:

Υπογραφή:

Επίσκεψη στη βιβλιοθήκη Χαλκίδας

Την Τετάρτη 6 Μαΐου 2015το πρωί στις 9:30 -10:30πμ, οι μαθητές των τάξεων A΄, B, και Γ΄ του σχολείου, και στις 10:45 - 11:45πμ οι μαθητές των τάξεων Δ΄, και Ε΄ θα επισκεφθούν τη βιβλιοθήκη της Χαλκίδας και θα συμμετέχουν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τη φιλαναγνωσία. Τα παιδιά θα σχολάσουν κανονικά σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα. Τα παιδιά θα λείψουν μόνο δύο ώρες από το σχολείο και θα έρθουν σε αυτό κανονικά με τις τσάντες τους. Η οικονομική συμμετοχή είναι 2 Ευρώ. Καταληκτική ημερομηνία για δήλωση συμμετοχής: Πέμπτη 30 Απριλίου 2015.

Δήλωση συμμετοχής:

Η/Ο υπογραφ--- -----------------------------------------------γονέας / κηδεμόνας τ....... ------------------------------ μαθητ---- της ---- τάξης επιτρέπω το παιδί μου να λάβει μέρος στην εκπαιδευτική επίσκεψη στη βιβλιοθήκη Χαλκίδας την Τετάρτη 6 Μαΐου 2015.

Ημερομηνία:

Υπογραφή