Ανακοίνωση, 8/6/2015

Έκθεση παιδικής ζωγραφικής / Reaching out through skype

To Σάββατο 13 Ιουνίου 2015 στη δημοτική αίθουσα Αριστοτέλης θα γίνουν τα εγκαίνια της έκθεσης ζωγραφικής που συνδιοργανώνουμε με δύο άλλα Ευρωπαϊκά σχολεία, στα πλαίσια της διασχολικής συνεργασίας με τίτλο εκπαιδευτικού προγράμματος «reaching out through skype» και θέμα τη φιλία.
Θα εκτεθούν 30 συνολικά παιδικά έργα, 10 επιλεγμένα από την κάθε χώρα. Όλα τα υπόλοιπα έργα των παιδιών θα εκτεθούν στο χώρο του σχολείου στη σχολική μας γιορτή.
Την ώρα των εγκαινίων όσα παιδιά απ΄ το σχολείο μας (Γ' έως ΣΤ' ) παρευρεθούν, θα συμμετέχουν στα εγκαίνια με δύο τραγούδια. Παρακαλούνται οι γονείς να μας φέρουν τα παιδιά το Σάββατο στις 7.30 μμ στο χώρο της έκθεσης, ώστε να κάνουν μία πρόβα. Επίσης, να φοράνε το πράσινο μπλουζάκι του σχολείου μας.
Περιμένουμε να έρθετε όλοι και να στηρίξετε με την παρουσία σας αυτή τη σημαντική εκδήλωση του σχολείου μας. Είναι άλλωστε και μία ευκαιρία να βρεθούμε όλοι μαζί εκπαιδευτικοί, γονείς και παιδιά εκτός σχολείου. Τέλος, θα υπάρχει μπουφές και όποιοι θέλουν μπορεί να τον ενισχύσουν με κάτι.. χειροποίητο αλμυρό ή γλυκό. Δεκτοί, επίσης, χυμοί και ξηροί καρποί. Η έκθεση θα λειτουργήσει από το Σάββατο το πρωί μέχρι τη Δευτέρα το μεσημέρι.
Σας περιμένουμε!

3η συνάντηση εθελοντικής ομάδας γονέων για την εβδομάδα φιλοξενίας Erasmus / Τετάρτη 17 Ιουνίου 2015 στις 10πμ στο σχολείο.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΕΙΣ

Τετάρτη 10 Ιουνίου 2015 / Σχολική γιορτή για τη λήξη του έτους και την αποφοίτηση της ΣΤ'
Όλα τα παιδιά θα σχολάσουν στις 12μμ.
Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει λόγω εκλογών του συλλόγου διδασκόντων για τις επιλογές των Δ/ντών στα δημοτικά σχολεία.
Δευτέρα 15 Ιουνίου 8:15 ? 9πμ Aποτίμηση σχολικού έτους. Ενημέρωση γονέων από τη διεύθυνση και εκπαιδευτικούς του σχολείου / Παρουσίαση της δράσης αυτού του έτους, του σχολείου στο Erasmuς plus /Αναφορά στην κινητικότητα του επόμενου σχ. έτους
10μμ ? 10:30 πμ Επίδοση τίτλων προόδου και σπουδών /ενημέρωση γονέων

Εγγραφή στο ολοήμερο / ...μέχρι Παρασκευή19 Ιουνίου