Ανακοίνωση, 14/9/2015

Μεταφορά των μαθητών
Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο για τις οικογένειές σας και τα παιδιά σας! Από αύριο Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει η μεταφορά των μαθητών του σχολείου με τα σχολικά. Τα προγραμματισμένα δρομολόγια είναι δύο ?ακριβώς όπως και πέρυσι. Το πρώτο ξεκινά στις 7:15 από τον ιππόδρομο (περνάει από Άγιο Νικόλαο) και φθάνει στις 7:35 στο σχολείο. Το δεύτερο στις 7:40πμ ξεκινά από τη γέφυρα του Βασιλικού (Κύνιος, Ευαγγελίστρια κ.α) και φθάνει στις 8:05πμ στο σχολείο. Για οποιαδήποτε διευκρίνιση μπορείτε να απευθύνεστε στο σχολείο (2221055255)ή απευθείας στον οδηγό.

Ενημέρωση γονέων
Την Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2015 στις 11:30πμ θα γίνει στο σχολείο ενημέρωση των γονέων από τη διευθύντρια και αμέσως μετά γνωριμία με τη δασκάλα σε ομαδική συνάντηση γονέων ανά τάξη στις 12:25μμ
Τα παιδιά θα σχολάσουν στις 1:00μμ

Ένα βιβλίο για τη σχολική μας βιβλιοθήκη
Θα εκτιμούσαμε ιδιαίτερα την προσφορά σας στο σχολείο με ένα εξωσχολικό παιδικό βιβλίο. Φυσικά, δε χρειάζεται να είναι καινούριο, αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση. Έτσι, συμβάλλεται στον εμπλουτισμό της σχολικής μας βιβλιοθήκης που φέτος σκοπεύουμε να γίνει πιο ελκυστική στα μάτια των παιδιών.